KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13351076
*
nr 1335 1076
Elin Höglund-Svanholm
(1914-2010), Sverige
Oljemålning, Landskap med stuga. Signerad E Höglund. Olja på duk, 40x28 cm
Elin Höglund-Svanholm, svensk bildkonstnär född 1914, död 2010.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2020
kl 20:53:18
- Tema
29 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med enbart kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften a ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Elin Höglund-Svanholm
Elin Höglund-Svanholm, svensk bildkonstnär född 1914, död 2010.
Läs mer om Elin Höglund-Svanholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elin höglund-svanholm landskap med stuga olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42
*
Elin Höglund-Svanholm
Elin Höglund-Svanholm, svensk bildkonstnär född 1914, död 2010.
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Elin Höglund-Svanholm
nr 1335 1076
Elin Höglund-Svanholm
(1914-2010), Sverige
Oljemålning, Landskap med stuga. Signerad E Höglund. Olja på duk, 40x28 cm
Elin Höglund-Svanholm, svensk bildkonstnär född 1914, död 2010.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2020 |
- Tema
29 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med enbart kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften a ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Elin Höglund-Svanholm
Elin Höglund-Svanholm, svensk bildkonstnär född 1914, död 2010.Läs mer om Elin Höglund-Svanholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elin höglund-svanholm landskap med stuga olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42



