KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13351076

nr 1335 1076

Elin Höglund-Svanholm

(1914-2010), Sverige

Oljemålning, Landskap med stuga. Signerad E Höglund. Olja på duk, 40x28 cm

Elin Höglund-Svanholm, svensk bildkonstnär född 1914, död 2010.

Utrop:

500 kr

måndag 29 juni 2020
kl 20:53:18

  • Tema
  • 29 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Elin Höglund-Svanholm

Läs mer om Elin Höglund-Svanholm